Wiele kobiet decyduje się w ostatnim czasie na makijaż permanentny brwi. Cena mikropigmentacji ust, powiek (oczu) czy brwi permanentnych zależy od wielu czynników, które postanowiłam opisać w tym artykule. Zapraszam!

Brwi permanentne – cena doświadczenia

Doświadczenie jest czynnikiem, który bezwzględnie wpływa na cenę zabiegu. Doświadczenie to nie tylko staż pracy w zawodzie, ale także ilość przeprowadzonych zabiegów. Ważne jest również, czy linergistka, którą wybrałaś pokazuje Ci tylko prace wykonane bezpośrednio po zabiegu (np. wykonania brwi permanentnych), czy może również pochwalić się wygojonymi efektami swoich prac, które mogą być diametralnie różne.

Szkolenia

Cena makijażu permanentnego jest uzależniona od kwalifikacji. Na ostateczny efekt na pewno będzie mieć wpływ ilość i przede wszystkim jakość szkoleń, które dana linergistka odbyła. Dobre szkolenie w tej branży potrafi kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych! Szkolenia trzeba odbywać regularnie (min. raz, dwa razy w roku), żeby śledzić bieżące trendy i wyklonować piękne i naturalnie wyglądające pigmentacje.

Pigmenty, urządzenie i kosmetyki

Dobra linergistka nie oszczędza na wysokiej jakości pigmentach, pamiętaj, że koszt dobrych pigmentów jest wielokrotnie większy niż koszt tanich pigmentów z nieznanego źródła sprowadzanych z krajów azjatyckich. Podobnie jest z urządzeniem czy wysokiej jakości igłami i kartridżami. Kolejnym kosztem, które ponosi linergistka są dobrej jakości znieczulenia z pewnego źródła, ponieważ nikt nie chce, żeby zabieg był bolesny. Ja zawsze daję swoim klientkom również preparat do pielęgnacji skóry po zabiegu, ponieważ chcę mieć pewność, że produkt ten będzie bezpieczny i nie zaszkodzi pigmentacji.

Higiena w gabinecie czyli Twoje bezpieczeństwo

Linergistka, która dba o Twoje bezpieczeństwo stosuje odpowiednie procedury higieniczne (dezynfekcja i sterylizacja) oraz używa wielu materiałów ochronnych typu folia adhezyjna do ochrony urządzenia i lampy, owijki foliowe na maszynę oraz kabel, jednorazowe tacki zabiegowe, serwety, czepki i podkłady. Te wszystkie czynności i materiały zapewniają Ci bezpieczeństwo i zabezpieczają przed zakażeniami krzyżowymi (przeniesieniem patogenów z klienta na klienta – m.in. wirusem żółtaczki i HIV ). Bardzo wiele osób zapomina, że w zabiegach mikropigmentacji dochodzi do przerwania ciągłości skóry, dlatego dbanie o higienę to dbanie o Twoje zdrowie.

P.S. Kanapa w u kogoś w domu nie jest najlepszym miejscem do wykonywania tego typu zabiegów 😉

Koszty dodatkowe

Jeśli linergistka jest legalnie działającym przedsiębiorcą to ponosi również wydatki związane z utrzymaniem lokalu, składkami ZUS, podatkami, polisą OC gabinetu, opłatami za media, telefon, Internet, wywozem odpadów medycznych, czy marketingiem gabinetu co miesięcznie daje koszt kilku tysięcy złotych. Makijaż permanentny brwi to cena, która jest wypadkową wszystkich tych czynników.

Ile to kosztuje? Podsumowanie

Jeśli chcesz mieć makijaż permanentny, który podkreśli Twoją urodę i będzie wyglądać pięknie, nie kieruj się jedynie ceną. Pamiętaj, że makijaż permanentny będziesz nosić na twarzy, więc nie warto na nim oszczędzać. Często wykonuję zabiegi usuwania nieudanych makijaży wykonanych w innych gabinetach. Nie dość, że klientki poniosły koszty wykonania takiego makijażu, to potem muszą zapłacić za zabiegi usuwania i ponownej pigmentacji. Jednak brzydki kształt, czy zbyt intensywny kolor, to nie są jedyne problemy. Po nieprofesjonalnych, głębokich pigmentacjach bardzo często zostają również blizny. Nie warto oszczędzać na jakości i bezpieczeństwie a nawet własnym zdrowiu, dlatego wybierz mądrze 🙂

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook