Mikropigmentacja skóry głowy – zagęszczanie włosów

 

Mikropigmentacja skóry głowy – co warto wiedzieć?

 

To doskonała metoda pozwalająca na stworzenie imitacji mieszków włosowych. Jest to jedyna metoda, która daje natychmiastowe efekty i może być stosowana we wszystkich przypadkach wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Mikropigmentacja skóry głowy i zagęszczanie włosów sprawdzają się u osób noszących zarwno bardzo krótkie włosy, jak i dłuższą fryzurę. Zabieg mikropigmentacji już przy pierwszym zabiegu daje efekt świeżo zgolonych włosów i pozwala na odtworzenie zarówno wyraźnej (styl barberski), jak i naturalnej linii włosów, zależnie do preferencji. Zabieg zagęszczania włosów  można również wykonać u osób, które chcą zachować dłuższą fryzurę, a ich problemem jest przerzedzenie niektórych partii włosów. Mikropigmentacja skóry głowy w tym wypadku da efekt optycznego zagęszczenia włosów. Mikropigmentacja medyczna może również zakryć blizny na owłosionej skórze głowy, niezależnie od tego czy powstały na skutek urazu czy ingerencji chirurgicznej. Pigmenty używane do zabiegu mają aż 40 odcieni, co pozwala na idealne dopasowanie do koloru włosów. Aby uzyskać naturalną gęstość mieszków włosowych, zazwyczaj wykonuje się 3 sesje zabiegowe.

 

Mikropigmentacja skóry głowy, zagęszczanie włosów – kiedy warto?

 

Metodę można stosować w rekonstrukcji owłosienia w następujących przypadkach:

  • łysienie androgenowe i przerzedzenie włosów u kobiet i mężczyzn (zakola, przerzedzenie włosów na szczycie głowy),
  • łysienie plackowate,
  • blizny na skórze głowy po przeszczepie włosów metodą strip i FUE, blizny pourazowe i po operacjach,
  • łysienie całkowite.

 

Najważniejsze pytania na temat mikropigmentacji skóry głowy

 

Czy mikropigmentację można stosować jedynie na ciemne włosy?

Nie, to błędne stanowisko, z którym niestety można często się spotkać, czytając opinie w Internecie. Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia czy ktoś ma kolor włosów blond czy może jest szatynem lub brunetem. W mojej pracy stosuje 40 odcieni pigmentu, dzięki czemu spokojnie można dobrać właściwy, tak aby uzyskać zadowalający efekt.  Zadowalający, czyli jaki? Taki, który zapewnia nieodróżnianie wypigmentowanych kropek od właściwych włosów.

Czy można dzięki mikropigmentacji zagęścić także długie włosy?

To wariant możliwy i stosowany przez osoby, które nie chcą nosić krótkiej fryzury, ale zmagają się z łysieniem androgenowym czy plackowatym. Mikropigmentacja skóry głowy i zagęszczanie włosów spełnia w tym wypadku walor kamuflażu, a kropki przykrywają skórę z przerzedzonymi włosami. To daje znakomity efekt estetyczny zarówno u Pań, jak i u Panów.

Czy mikropigmentacja pomaga w ukrywaniu blizn?

Tak, to jedno z jej głównych zadań i częściej wykonywanych zabiegów. Tam gdzie pojawia się blizna, tam nie rosną włosy. Niezależnie od tego, czy blizny powstały w okolicy biorczej na skutek przeszczepu włosów (metoda FUE, metoda strip), czy są wynikiem urazu, mikropigmentacja pozwala na ich skutecznie zakrycie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat mikropigmentacji, zajrzyj na mojego bloga. W artykule “Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy? Kiedy można ją zastosować?“, szczegółowo opisałam wszystkie zagadnienia.

Jak mikropigmentacja skóry głowy będzie wyglądać po wygojeniu?

Prawidłowo wykonana mikropigmentacja skóry głowy po wygojeniu wygląda bardzo naturalnie. Warto jednak pamiętać, że doskonały wygojony efekt  jest wypadkową prawidłowej techniki oraz odpowiedniego doboru pigmentu. W Internecie można znaleźć sporo zdjęć po niewłaściwie wykonanych zabiegach, a głównymi poblemami jest rozlany pigment i niebiski kolor pigmentacji. Dlatego warto wybierać mądrze osobę, która wykona Ci zabieg.

Mikropigmentacja skóry głowy – zagęszczanie włosów Katowice – jak dojechać?

Na zabieg mikropigmentacji w moim salonie kosmetycznym  łatwo dotrzeć zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Gabinet położony jest w dzielnicy Katowic – Kostuchnie. Przed budynkiem znajduje się parking, gdzie bezpiecznie zostawią Państwo samochód. Osiem minut pieszo od gabinetu znajduje się przystanek Katowice Kostuchna Szkoła, na którym zatrzymują się autobusy 36, 688, 689 i 695. Również z miast ościennych, jak np. Gliwice, Tychy, Mikołów, Sosnowiec, Chorzów dojazd do nas nie stanowi problemu. Zapraszam!

 

 

Nie czekaj, skontaktuj się ze mną już dziś!