Makijaż permanentny oczu – kreski

 

Makijaż permanentny oczu – to nic innego niż wykonanie kreski na powiece górnej i/lub dolnej. Kreska na powiece dolnej powinna być bardzo delikatna, subtelna i naturalnie podkreślać spojrzenie. Jest wykonywana w linii rzęs. Kreska na powiece górnej może mieć kilka wariantów. Bardzo popularna jest kreska podkreślająca i zagęszczająca linię rzęs, która wygląda bardzo naturalnie. Dla kobiet, które chcą mieć bardziej wyraźny makijaż permanentny polecany jest tzw. eyeliner dekoracyjny. Niezależnie od wybranej intensywności makijażu permanentnego, ważne jest, że kreski nie będą się rozmazywać. Pigmenty stosowane przy zabiegu są bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry powiek.

Kreska zagęszczająca linię rzęs – technika ta pozwala na podkreślenie rzęs poprzez wprowadzenie pigmentu pomiędzy włoskami. Jest to bardzo naturalna metoda, która sprawia, że rzęsy wyglądają na bardziej gęste a spojrzenie jest dyskretnie zaznaczone. Dzięki tej metodzie wyraźniej również widać kolor tęczówek. Taki zabieg można wykonać momiędzy rzęsami górnej oraz dolnej powieki.

Kreska dekoracyjna – w tej technice poza zagęszczeniem linii rzęs pigmentowany jest również delikatny eyeliner, podobny do tego wykonywanego w klasycznym makijażu. Taka kreska ma wiele zalet: jest zawsze równa, nie rozmazuje się i jest odpowiednia nawet dla posiadaczek bardzo wrażliwych oczu.

Po pigmentacji kresek skóra goi się około 7- 10 dni. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatna opuchlizna, która może utrzymywać się do następnego dnia. W trakcie gojenia bardzo ważne, aby nie używać żadnych kosmetyków, w tym kolorowych na skórę powiek i rzęsy, poza kremem regenerującym.

Efekty pigmentacji kresek na powiekach utrzymują się około 2 lat lub dłużej. Wpływa na też czas mają indywidualne predyspozycje, wiek oraz typ skóry. Częste opalanie w solarium i na słońcu może skracać efekty zabiegu.

Pigmenty, na których pracuję są bezpieczne nawet dla wrażliwych oczu. nie zawierają substancji toksyczych, tlenków żelaza i niklu.

Nie czekaj, skontaktuj się ze mną już dziś!