Mikropigmentacja medyczna

 

Mikropigmentacja jest to zabieg, w którym w górne warstwy skóry właściwej wprowadza się odpowiednio dobrane pigmenty. W przypadku pigmentacji twarzy zabieg ten nazywany jest popularnie makijażem permanentnym i jest wykonywany na brwiach, powiekach i ustach. Jednak mikropigmentacja nie ogranicza się tylko do celów estetycznych. Obecnie coraz więcej mówi się o mikropigmentacji medycznej. Ja osobiście wolę ją nazywać mikropigmentacją rekonstrukcyjną (jak np. w przypadku zabiegu mikropigmentacji skóry głowy), ponieważ dzięki temu zabiegowi możemy odtwarzać pewne struktury ludzkiego ciała, które uległy zniszczeniu, czy uszkodzeniu.

Mikropigmentacja medyczna – co to jest i czy warto? 

Mikropigmentacja medyczna ma szerokie zastosowanie i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oto podstawowe działania, które pozwalają na osiągnięcie pięknych efektów.

1) korekcja kształtu ust po operacjach i zabiegach wraz z nadaniem im koloru – to rozwiązanie, które pozwala zatuszować uszkodzenia ciała na przykład po rozszczepie wargi.

2) zagęszczanie brwi – wiele Pań zmaga się od lat z ubogimi nagromadzeniem włosków brwi. Zagęszczanie brwi pozwala osiągnąć znakomity i naturalny efekt estetyczny.

3) kamuflaż blizn i rozstępów – to metoda dzięki której w łatwy sposób możemy zakryć wszelkie niedoskonałości skóry.

mikropigmentacja

4) korekcja makijażu permanentnego – niestety zdarza się, że makijaż permanentny wykonany bez fachowej wiedzy nie spełnia oczekiwań, efekt utrzymywał się zbyt krótko i konieczna jest jest jego korekcja. Eliminacja niedoskonałości odbywa się za pomocą zabiegu mikropigmentacji.

5) zagęszczanie włosów – mikropigmentacja włosów to jeden ze sposobów walki z łysieniem. Zabieg polega na optycznym zwiększeniu na głowie ilości włosów. Mikropigmentacja stosowana jest gdy występuje łysienie plackowate, androgenowe, ale też po chemioterapii i w przypadku wypadania włosów i przerzedzania włosów.

6) rekonstrukcja otoczki brodawki sutka – wykonanie zabiegu polega na odtworzeniu kształtu i koloru w celu ich przywrócenia po operacji czy innym zabiegu. 

 

Mikropigmentacja medyczna – dla kogo? 

Przekrój osób sięgających po zabieg jest bardzo szeroki. Mikropigmentacja jest bezpieczna i nieinwazyjna, dlatego nie ma wiele przeciwwskazań do jej wykonania. Szczególnie mocno polecamy sięgnięcie po mikropigmentację wszystkim Paniom, którym zależy na pięknym wyglądzie, a chcą zakamuflować uszkodzenia skóry lub ciała. Mikropigmentacja pozwoli ponownie zyskać pewność siebie!

Natomiast w przypadku wypadania włosów, mikropigmentacja skóry głowy to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących właśnie na skutek utraty włosów, a także tych, które dotyka problem łysienia plackowatego, androgenowego lub których włosy są rzadkie. Rekonstrukcja otoczki brodawki sutka to z kolei skuteczna możliwość na nadanie estetycznego wyglądu piersi po poważniejszych zabiegach i operacjach. 

 

Zapraszamy do gabinetu w Katowicach! 

mikropigmentacja katowiceW moim gabinecie wykonuję takie zabiegi jakrekonstrukcja otoczki brodawki sutka, zabieg mikropigmentacji skóry głowy, oraz zabiegi fizjomikropunktury, które zmniejszają blizny i rozstępy. Odpowiednio przygotowane blizny mogę również przy użyciu odpowiedniego pigmentu zakryć, tak, żeby nie odróżniały się od skóry, która je otacza. Zachęcam by szerzej zapoznać się z  ofertą Koncepcji Urody i serdecznie zapraszam do skorzystania z usług naszego gabinetu w Katowicach! 

Na zabieg łatwo dojadą Państwo własnym samochodem lub komunikacją miejską. Gabinet położony jest w dzielnicy Katowic – Kostuchnie (przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe). Osiem minut pieszo od gabinetu znajduje się przystanek autobusowy Katowice Kostuchna Szkoła skąd kursują autobusy linii 36, 688, 689 i 695. Dojazd  do gabinetu nie będzie także problemem z miast ościennych, takich, jak np. Gliwice, Tychy, Mikołów, Sosnowiec czy Chorzów.

Nie czekaj, skontaktuj się ze mną już dziś!