Makijaż permanentny brwi

 

Makijaż permanentny brwi – jest to najbardziej popularna usługa z dziedziny mikropigmentacji. Dobrze wykonana mikropigmentacja brwi, nie tylko je podkreśla, ale także wpływa na bardziej atrakcyjny wygląd całej twarzy. Dzięki makijażowi permanentnemu brwi twarz wygląda na bardziej wypoczętą i młodszą, nabiera charakteru. Odpowiedni kształt brwi może także sprawić, że oczy wyglądają na bardziej „otwarte”. Makijaż permanentny ma również zalety praktyczne: nie rozmazuje się, nie spływa i zawsze wygląda idealnie. 

W moim gabinecie wykonuję makijaż permanentny brwi. Metody, które stosuję charakteryzują się delikatnymi, miękkimi technikami, które nie mają nic wspólnego z jednolicie wypigmenowanymi czarnymi brwiami, których boi się wiele kobiet.

Brwi pudrowe – technika ta polega na stworzeniu pod włoskami deliktanej “chmurki”, która sprawi, że brwi będą bardziej wyraźne, ale nie ciężkie. Technika pudrowa ze względu na odpowiedni gradient koloru dodaje również brwiom puszystości. Brwi pigmentowane tą techniką nie mają ostrych krawędzi, są nieco ciemniejsze od spodu i bardziej rozmyte w górnej części i przy nasadzie. Jest to technika, która sprawdzi się u wszystkich kobiet, które pragną naturalnego i pięknego makijażu permanentnego.

Brwi ombre – jest to technika bardzo podobna do brwi pudrowych, często te  nazwy używane są zamiennie. W brwiach ombre również występuje gradient kolorystyczny – ciemniejszy dół brwi i jaśniejsza góra oraz nasada, natomiast ten gradient uzyskuje się za pomocą 2-3 odcieni pigmentu. Brwi ombre mogę mieć nieco mocniej zaznaczone kontury niż brwi pudrowe.

Okres gojenia po mikropigmetacji brwi nie jest długi. Bezpośrednio po zabiegu brwi mają intensywny kolor, ponieważ tworzy się na nich cienki strupek inaczej nazywany skórką pigmentacyjną. Po kilku dniach brwi zaczynają się złuszczać, a proces ten trwa zazwyczaj do 5-10 dnia po wykonaniu zabiegu. Pełen efekt zabiegu można obserwować około 3-4 tygodnia po zabiegu, ponieważ do tego czasu pigment stabilizuje się w skórze. Pomiędzy 4-6 tygodniem wykonywane jest dopigmentowanie w celu utrwalenia efeków zabiegu.

Trwałość makjażu permanentnego brwi zależy od wielu czynników, m.in. typu skóry, wieku czy koloru wybranego pigmentu. Minimalna trwałość opisanych technik to rok, choć zazwyczaj jest to dłużej. Z pewnością efekty pigmentacji będą dłużej cieszyły osoby z suchą i delikatną skórą, niż tłustą. Ciemny pigment może utrzymywać się dłużej niż pigment jasny. Bardzo ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna, ponieważ pigmenty jaśnieją na skutek częstej ekspozycji na promienie słoneczne czy lampy w solarium.

Makijaż permanentny brwi – cena bezpieczeństwa

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem bezpiecznym. Pracuję na barwnikach niezawierających tlenków żelaza, więc bez problemu po tym zabiegu można wykonać badanie rezonansem elektromagnetycznym. Pigmenty te nie zawierają również niklu, więc są bezpieczne dla osób uczulonych na ten pierwiastek.

Nie czekaj, skontaktuj się ze mną już dziś!