Makijaż permanentny brwi

 

Makijaż permanentny brwi – dlaczego warto?

Makijaż permanentny brwi to najbardziej popularna usługa z dziedziny mikropigmentacji. Dobrze wykonana mikropigmentacja brwi, nie tylko je podkreśla, ale także wpływa na bardziej atrakcyjny wygląd całej twarzy. Dzięki makijażowi permanentnemu brwi twarz wygląda na bardziej wypoczętą i młodszą, nabiera charakteru. Odpowiedni kształt brwi może także sprawić, że oczy wyglądają na bardziej „otwarte”. Makijaż permanentny ma również zalety praktyczne: nie rozmazuje się, nie spływa i zawsze wygląda idealnie. 

Metody, które stosuję w moim gabinecie (Katowice, ul. Łopianowa 10) charakteryzują się delikatnymi, miękkimi technikami, które nie mają nic wspólnego z jednolicie wypigmentowanymi czarnymi brwiami, których boi się wiele kobiet.

  • Brwi pudrowe – technika ta polega na stworzeniu pod włoskami delikatnej “chmurki”, która sprawi, że brwi będą bardziej wyraźne, ale nie ciężkie. Technika pudrowa ze względu na odpowiedni gradient koloru dodaje również brwiom puszystości. Brwi pigmentowane tą techniką nie mają ostrych krawędzi i kształtu, są nieco ciemniejsze od spodu i bardziej rozmyte w górnej części i przy nasadzie. Jest to technika, która sprawdzi się u wszystkich kobiet, które pragną naturalnego i pięknego makijażu permanentnego.
  • Brwi ombre – jest to technika bardzo podobna do brwi pudrowych, często te  nazwy używane są zamiennie. W brwiach ombre również występuje gradient kolorystyczny – ciemniejszy dół brwi i jaśniejsza góra oraz nasada, natomiast ten gradient uzyskuje się za pomocą 2-3 odcieni pigmentu. Brwi permanentne ombre mogę mieć nieco mocniej zaznaczone kontury niż te pudrowe.

Okres gojenia po mikropigmentacji nie jest długi. Bezpośrednio po zabiegu brwi mają intensywny kolor, ponieważ tworzy się na nich cienki strupek inaczej nazywany skórką pigmentacyjną. Po kilku dniach brwi zaczynają się złuszczać, a proces ten trwa zazwyczaj do 5-10 dnia po wykonaniu zabiegu. Pełen efekt zabiegu można obserwować około 3-4 tygodnia po zabiegu, ponieważ do tego czasu pigment stabilizuje się w skórze. Pomiędzy 4-6 tygodniem wykonywane jest dopigmentowanie w celu utrwalenia efektów zabiegu.

 

 

Makijaż permanentny a bezpieczeństwo

Makijaż permanentny to metoda bezpieczna. Pracuję na barwnikach niezawierających tlenków żelaza, więc bez problemu po tym zabiegu można wykonać badanie rezonansem elektromagnetycznym. Pigmenty te nie zawierają również niklu, więc są bezpieczne dla osób uczulonych na ten pierwiastek.

Kiedy wykonać zabieg?

Brwi są „architektem twarzy”. Jeśli na skutek nieprawidłowej epilacji, wraz z wiekiem lub na skutek niektórych chorób uległy przerzedzeniu i masz dość codziennego ich malowania lub częstego wykonywania henny to zabieg makijażu permanentnego jest doskonałą metodą i rozwiązaniem. Pozwala naturalnie podkreślić łuk brwiowy i odmłodzić twarz. Brwi permanentne wyglądają naturalnie oraz podkreślą naszą urodę. Dzięki makijażowi permanentnemu zyskasz dokładnie taki kształt brwi, o jakim marzyłaś! Ponadto efekt będzie całkowicie naturalny i długotrwały! Brwi permanentne pozwolą Ci więc zaoszczędzić czas, który do tej pory poświęcałaś na depilację łuku brwiowego.

Makijaż permanentny brwi ile się utrzymuje

Trwałość makijażu permanentnego brwi zależy od wielu czynników, m.in. typu skóry, wieku czy koloru wybranego pigmentu. Minimalna trwałość opisanych technik to rok, choć zazwyczaj jest to dłużej. Z pewnością efekty pigmentacji będą dłużej cieszyły osoby z suchą i delikatną skórą, niż tłustą. Ciemny pigment może utrzymywać się dłużej niż pigment jasny. Bardzo ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna, ponieważ pigmenty jaśnieją na skutek częstej ekspozycji na promienie słoneczne czy lampy w solarium. Czas po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego brwi to kluczowy moment dla jego utrwalenia i utrzymania efektu. Dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Po zabiegu:

  • Używaj tylko kosmetyków wskazanych przez osobę wykonującą zabieg (preparat regenerujący skórę wliczony w cenę zabiegu)
  • W przypadku pigmentacji ust przyjmuj dalej preparat Heviran (2x400mg 4 dni po zabiegu)
  • Nie zrywaj złuszczającego się naskórka
  • Nie opalaj się (4 tygodnie po zabiegu, później zawsze stosuj preparat ochronny o współczynniku SPF min. 30)
  • Przez dwa tygodnie po zabiegu unikaj basenu, sauny, bardzo intensywnego wysiłku fizycznego
  • Nie wykonuj innych inwazyjnych zabiegów na skórę poddaną zabiegowi (przez około 1-2 tygodnie)

Koncepcja Urody mieści się na ulicy Łopianowej w Katowicach. Na zabiegi zapraszam wszystkie osoby ze Śląska oraz całej Polski.

PRACUJĘ WYSOKIEJ KLASY URZĄDZENIEM, MODUŁAMI IGŁOWYMI I BARWNIKAMI WYPRODUKOWANYMI W EUROPIE. ZAPRASZAM DO UMÓWIENIA SIĘ NA WIZYTĘ!

Makijaż permanentny brwi Katowice

Salon kosmetyczny położony jest w malowniczej dzielnicy Katowic – Kostuchnie. Bardzo łatwo można do nas dojechać z wszystkich dzielnic miasta Katowice. Dla osób, które preferują komunikację miejską dojazd do nas także nie będzie problemem.  Osiem minut pieszo od gabinetu znajduje się przystanek Katowice Kostuchna Szkoła. Mieszkańcy ościennych miast, takich jak: Mikołów, Mysłowice, Tychy, Bieruń, Lędziny i Kobiór również dojadą do nas bez problemu. Przed budynkiem znajduje się parking, gdzie bezpiecznie zostawią Państwo samochód.

Nie czekaj, skontaktuj się ze mną już dziś!

&nbsp