Makijaż permanentny ust

 

Makijaż permanentny ust to technika, która pozwala przywrócić im młodzieńczy kształt i kolor ale także zrekonstruować kontur ust jeśli uległ zatarciu np. na skutek licznych opryszczek. Zabieg makijażu permanentnego nie służy do powiększania ust, ale jeśli wykonany jest prawidłowo i dobrane są odpowiednie kolory to w sposób optyczny powiększa, odmładza usta i nadaje im trójwymiarowy wygląd. Nakłucia mikroskopijnej igły, która wykorzystywana jest do makijażu permanentnego do wprowadzenia pigmentów, mają jeszcze jedną zaletę – stymulują one syntezę włókien kolagenowych w obrębie czerwieni wargowej, co również wpływa na odmłodzenie ust i nadaje im świeży oraz bardziej pełny wygląd. Usta po makijażu permanentnym wyglądają perfekcyjnie przez cały dzień bez konieczności nakładania konturówki i pomadki.

Makijaż permanentny ust 3D – w tej metodzie pigment nakładany warstwami ma stworzyć wrażenie trójwymiarowych ust. Oznacza to, że usta są delikatnie ciemniejsze przy konturze, niż na środku, ale różnice kolorystycze są bardzo subtelne. Jest to bardzo delikatna technika, a pigmenty zbliżone do koloru czerwieni wargowej klientki, tzw. “nude” dodają jej jeszcze większej naturalności.

Czas gojenia po mikropigmetacji ust jest dośc szybki. Po zabiegu usta mogą być lekko opuchnięte, co trwa zwykle do kilku godzin. Usta mają też bardziej intensywny kolor, który zazwyczaj rozjaśnia się w ciągu 5-7 dni po pigmentacji, podczas delikatnego złuszczania.  Podobnie jak przy innych zabiegach mikropigmentacji, ostateczny efekt można obserwować około 3-4 tygodnia po zabiegu, w tym czasie dochodzi do stabilizacji pigmentu w skórze. Dopigmentowanie po zabiegu głównym wykonuje się pomiędzy 4-6 tygodniem.

Trwałość makjażu permanentnego ust zależy od wielu czynników, m.in. indywidualnych predyspozycji, wieku czy koloru wybranego pigmentu. Pigmentacja ust zazwyczaj utrzymuje się około 2 lat lub nieco dłużej. Po wygojeniu pigmentacji, do malowania ust najlepiej używać błyszczyków lub delikatnych, kremowych pomadek. pomadki typu long-lasting bardzo mocno wysuszają usta. Bardzo ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna, ponieważ pigmenty jaśnieją na skutek częstej ekspozycji na promienie słoneczne czy lampy w solarium.

Pigmenty, których używam w swoim gabinecie nie zawiarają tlenków żelaza, związków toksycznych oraz niklu, wiec zabieg jest bezpieczny.

Przed zabiegiem warto zadbać o odpowiednie nawilżenie ust. Konieczne jest również przyjmowanie preparatu zawierającego acyclovir (np. Heviran, Hascovir).

Nie czekaj, skontaktuj się ze mną już dziś!