Czytając o różnych technikach makijażu permanentnego możesz mieć mętlik w głowie. W tym artykule dowiesz się czym się różnią poszczególne techniki i która będzie dla Ciebie najlepsza.

Techniki manualne– czyli bez użycia maszyny.
Do tych technik należy sławny microblading (metoda piórkowa) i microshading. W microbladingu skórę nacina się za pomocą specjalnego ostrza zbudowanego z zespolonych igieł. Nacięcia mają imitować kształt włosków. Microshading polega na manulanym wprowadzaniu pigmentu aby uzyskać efekt zbliżony do cieniowania maszynowego i stosuje się go jako uzupełnienie microbladingu. Microblading jest techniką dość inwazyjną i jeśli jest wykonany nieprawidłowo, a dzieje się tak bardzo często ,może doprowadzić do powstania blizn. Podczas gojenia często dochodzi też do zlewania się zapigmentowanych włosków, co w rezultacie daje nieestetyczne plamy.

Techniki maszynowe
Prawidłowo wykonane techniki maszynowe są delikatniejsze dla skóry niż techniki manualne. Wśród technik manualnych znajdziemy technikę włosa i technikę cienia, lub technikę łączoną tzw. combo.
W technice włosa istnieje spore ryzyko zlania wypigmentowanych włosków w trakcie gojenia, szczególnie jeśli Twoja skóra jest tłusta lub mieszana. Osobiście nie lubię tej techniki, ponieważ prace bezpośrednio po zabiegu wyglądają zdecydowanie lepiej niż po wygojeniu.

Technika cienia
Brwi wykonane techniką cienia wyglądają pięknie nie tylko bezpośrednio po wykonaniu, ale także wygojone. Prawidłowo wykonane techniki cieniowania pozwalają na uzyskanie efektu od bardzo naturalnego po intensywny. Wśród nowoczesnych technik cieniowania znajdziesz powder brows, ombre brows i insta brows, lub ich odpowiedniki pod innymi nazwami. Czym różnią się te techniki?

Insta brows-takie brwi są najciemniejsze przy końcówce a najjaśniejsze przy nasadzie. Stosuje się w nich poziomy gradient cieniowania. Są to brwi dla kobiet lubiących bardziej wyraźny wygląd i noszących na co dzień mocny makijaż.

Ombre brows– w tych brwiach najciemniejsza jest dolna linia i końcówka. Im wyżej i bliżej nasady, tym makijaż jest jaśniejszy. Cieniowanie ombre jest najbardziej uniwersalne i można je polecić kobietom w każdym wieku. Zależnie od użytego koloru technika ta może być naturalna lub nieco bardziej intensywna.

Powder brows (soft powder brows)– najbardziej naturalna ze wszystkich technik makijażu permanentnego. Brwi pudrowe po wygojeniu wyglądają jak pomalowane lekkim cieniem lub jak bardzo delikatna henna. Takie brwi mogą mieć jednolite i delikatne cieniowanie lub mieć rozmyte wszystkie krawędzi i nieco bardziej intensywny środek.

Osobiście uwielbiam brwi wykonane techniką cienia za ich ładny wygląd po wygojeniu. Różnice w technikach cienia pokazałam na skórce treningowej. Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz które brwi będą dla ciebie dobre, zapraszam na bezpłatne konsultacje przy pysznej kawie 😉 Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

 

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook