Klientki często pytają mnie „czym smarować brwi po makijażu permanentnym?”

Jest to ważne pytanie, jednak pielęgnacja skóry po zabiegu makijażu permanentnego czy mikropigmentacji nie ogranicza się tylko do stosowania preparatów gojących. Pielęgnacja pozabiegowa wpływa na ostateczny efekt zabiegu i składa się z kilku etapów:

Oczyszczanie skóry

Jeżeli chcesz cieszyć się pięknymi efektami pigmentacji oczyszczaj skórę po zabiegu dwa razy dziennie przegotowaną wodą. Z wodą można używać delikatnego preparatu myjącego typu cetaphil lub phisiogel. Dokładne mycie skóry jest ważne, ponieważ usuwa zgromadzone osocze oraz preparaty stosowane do pielęgnacji skóry po zabiegu. Po umyciu osusz skórę za pomocą czystej chusteczki higienicznej lub miękkiego papierowego ręcznika.

Nawilżanie i regeneracja skóry

Po umyciu i osuszeniu skóry nakładaj bardzo cienką warstwę kremu regenerującego. Co to znaczy cienką warstwę? Na patyczek kosmetyczny nabierasz taką ilość kremu, jaką zajmuje ziarenko ryżu, taka ilość powinna wystarczyć Ci do posmarowania obu brwi! Jeśli będziesz smarować brwi zbyt grubą warstwą kremu, spowoduje to utrudnione gojenie skóry i rozmaczanie skórki pigmentacyjnej potocznie nazywanej strupkiem. Skórka pigmentacyjna jest swoistą ochroną dla skóry i pigmentu i powinna utrzymywać się jak najdłużej -na brwiach nawet do 10 dni, na ustach około 4-5 dni.

Jakich preparatów używać?

Każda klientka po pigmentacji dostaje ode mnie w gabinecie krem oparty na naturalnych składnikach z dodatkiem witaminy E. Taka kompozycja składników zapewnia optymalne gojenie i regenerację naskórka. Bardzo ważne jest aby po pigmentacji brwi nie używać wazeliny oraz kosmetyków zawierających wazelinę czy parafinę. Składniki te są pochodnym ropy naftowej, mogą zawierać zanieczyszczenia oraz ze względu na to, że wytwarzają okluzję, nie pozwalają skórze „oddychać”.

Czego bezwzględnie nie nakładać na skórę po pigmentacji?

Nie stosuj bez zalecenia lekarza maści z antybiotykami (np. Tribiotyk) czy sterydami. Jeśli skóra nie została nadkażona nie ma takiej potrzeby. Wystarczające są preparaty przyspieszające regenerację naskórka. Nie nakładaj na miejsce pigmentacji również makijażu. Jeśli miałaś pigmentowane kreski nie maluj rzęs przez dwa tygodnie.

Pozwól skórze się samodzielnie złuszczyć

Po kilku dniach od zabiegu w miejscu pigmentacji naskórek zaczyna się złuszczać . Bardzo ważne jest to, żeby złuszczał się samodzielnie i w swoim tempie. Nie zrywaj, nie zdrapuj i nie pocieraj złuszczającego się naskórka, może to doprowadzić do usunięcia pigmentu i stworzenia stanu zapalnego, a w konsekwencji powstania blizn.

Unikaj słońca i basenu i sauny.

Przez dwa tygodnie po pigmentacji nie korzystaj z basenu, sauny i zajęć fitness, które wymagają kontaktu twarzy z matą, ograniczysz w ten sposób ryzyko nadkażeń skóry. Przez minimum miesiąc po zabiegu nie opalaj się, ponieważ jest to czas stabilizacji pigmentu w skórze, a słońce może spowodować odbarwienie pigmentu.

Mam nadzieję że chociaż trochę rozwiałam Twoje wątpliwości związane z pielęgnacją skóry po zabiegu 🙂

 

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook