Jeżeli czytasz ten artykuł to pewnie zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego. Mam nadzieję że będę mogła choć trochę rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Makijaż permanentny jest zabiegiem, w którym w górne warstwy skóry właściwej wprowadzane są pigmenty. Jest to zabieg zbliżony do tatuażu, jednak powinien być wykonywany płycej. Profesjonalni linergiści (osoby wykonujące makijaż permanentny) dysponują również urządzeniami i pigmentami przeznaczonymi do wykonywania tego zabiegu. Jeśli makijaż permanentny jest wykonany prawidłowo, z zachowaniem zasad dezynfekcji i sterylizacji oraz oczywiście jeśli osoba wykonująca zabieg wykluczy wszystkie przeciwwskazania, to zabieg i okres gojenia przebiegnie bezproblemowo i szybko będziesz cieszyć się z jego efektów (pięknych brwi, ust i kresek).

Makijaż permanentny – kiedy warto się zdecydować?

Makijaż permanentny zdecydowanie zwiększa komfort życia. Na potwierdzenie tego zdania opiszę najczęstsze problemy klientek/klientów, którzy zgłaszają się do mnie. Być może Twoja historia będzie podobna.

Wypadanie brwi

Kobiety, które trafiają do mojego gabinetu zazwyczaj skarżą się, że ich brwi wraz z wiekiem, lub w związku z problemami hormonalnymi stały się rzadkie. Często spotykam też panie, które straciły brwi na skutek nieumiejętnie przeprowadzanych zabiegów regulacji. U niektórych osób brwi od początku były słabe. Najczęściej mówią mi, że mają dość wykonywania henny, która trzyma się tylko parę dni, albo codziennego malowania brwi, szczególnie jeśli muszą wcześnie wstawać do pracy. Zdarza mi się również zmieniać kształt brwi, żeby twarz wyglądała na weselszą.

Zaznaczanie linii ust

Na zabieg makijażu permanentnego ust zwykle zgłaszają się osoby, których czerwień wargowa uległa zniszczeniu przez liczne opryszczki. Niektóre osoby nigdy nie miały wyraźnej linii ust. Bardzo często słyszę od nich, że nie rozstają się z pomadką i ciągle wykonują poprawki makijażu. Czasami dochodzi do sytuacji, w których panie wstydzą się jeść i pić w miejscach publicznych, żeby nie zetrzeć pomadki.

Oszczędność czasu na wykonanie makijażu

Panie, które decydują się na wykonanie kresek na powiekach, zazwyczaj narzekają na ciągłe rozmazywanie się makijażu, lub odbijanie kreski na powiece górnej.
Jednak motywacja do wykonania makijażu permanentnego może być inna. Niektóre panie zwyczajnie nie mają czasu, nie potrafią lub nie mają możliwości, żeby się pomalować (problemy ze wzrokiem, drżenie rąk).

Makijaż permanentny – zalety

Zalety makijażu permanentnego docenią kobiety, które muszą lub chcą zawsze wyglądać perfekcyjnie: osoby pracujące w biurach, bankach czy administracji, osoby pracujące w służbie zdrowia, przedstawicielki handlowe, sprzedawcy, ale także panie, które pracują w pocie czoła: instruktorki fitness, kucharki, kelnerki, czy świeżo upieczone mamy… lista jest naprawdę długa.

Osoby, które wykonały u mnie makijaż permanentny doceniają przede wszystkim komfort i wygodę – nie muszą już poprawiać makijażu w ciągu dnia, makijaż nie spływa i nie rozmazuje się.

Ostatnio usłyszałam od klientki, której pigmentowałam usta, ze nareszcie może jeść rosół na obiedzie z rodziną i nie wychodzić ciągle do toalety, żeby sprawdzić pomadkę na ustach. Klient, któremu wykonywałam taki sam zabieg powiedział, że w końcu ma usta i nie musi ciągle wybielać zębów, bo przy ciemniejszych ustach zęby wyglądają na bielsze. Jedna z moich klientek dużo podróżuje w celach służbowych. Odkąd wykonałam jej makijaż permanentny trzech okolic (brwi, kreski i usta) jej poranny makijaż ogranicza się tylko do wytuszowania rzęs.

Na dopigmentowanie klientki/ klienci najczęściej wracają odmienieni, pewni siebie. Cieszę się z każdej takiej metamorfozy. Muszę jednak ostrzec, że wykonanie makijażu permanentnego jednej partii najczęściej doprowadza do pigmentacji kolejnych 😉

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook