Mikropigmentacja skóry głowy jest mało inwazyjnym zabiegiem, polegającym on na wprowadzeniu specjalnego pigmentu w skórę, tak, żeby po wygojeniu imitował włosy wyrastające z mieszków włosowych. Metoda ta nie powoduje jednak odrastania włosów.

Jest to prosty, mało inwazyjny zabieg, który zwiększa codzienny komfort i dodaje pewności siebie. W przeciwieństwie do przeszczepu włosów nie ma znaczenia ile masz włosów na głowie i czy są one cienkie czy grube. Mikropigmentacja skóry głowy jest również zdecydowanie tańsza niż przeszczep włosów, zabieg ten może również doskonale uzupełniać efekty przeszczepu włosów.

 

Kolor włosów nie ma znaczenia

Mitem jest, że mikropigmentację skóry głowy można stosować tylko przy ciemnych włosach. Osobiście dysponuję 40 odcieniami pigmentu, dzięki czemu nie ma znaczenia czy jesteś blondynem / szatynem/ brunetem lub czy Twoje włosy są siwe.  Potrafię dobrać odcień pigmentu, żeby uzyskać naturalne rezultaty. Wypigmentowane kropki są niemal nie do odróżnienia od prawdziwych włosów.

 

Efekt ogolonych włosów

Jest to bardzo często wykonywany zabieg. Polega on na stworzeniu nowej linii włosów,  tak, żebyś wyglądał na bardzo krótko ostrzyżonego. Odtworzenie naturalnej linii włosów bardzo odmładza, sprawia i że panowie pozbywają się kompleksów. Dzięki temu zabiegowi będziesz wyglądać jakbyś chciał nosić krótko ostrzyżone włosy, a nie musiał ze względu na łysinę. Efekt świeżo ogolonych włosów da się uzyskać u każdej osoby, niezależnie od stopnia zaawansowania łysienia i koloru włosów.

 

Zagęszczenie włosów

Jeśli nie jesteś gotowy na bardzo krótką fryzurę, a zmagasz się z łysieniem androgenowym, dzięki mikropigmentacji skóry głowy możesz optycznie zagęścić włosy. Kropki, które wypigmentuję na skórze przykryją skórę z przerzedzonymi włosami, niezależnie od miejsca łysienia. Zabieg ten można wykonywać u kobiet i mężczyzn. Jest on również doskonałym uzupełnieniem (zagęszczeniem) przeszczepu włosów. W przypadku zabiegu zagęszczenia Twój kolor włosów nie ma również znaczenia.

Łysienie plackowate

Za pomocą mikropigmentacji skóry głowy można skutecznie przykryć ogniska łysienia placowatego. Zależnie od ich wielkości możn wykonać to techniką zagęszczenia włosów. W przypadku bardzo rozległych ognisk, w których włosy nie mają tendencji do odrastania worto rozważyć efekt świeżo ogolonych włosów.

Kamuflaż blizn na owłosionej skórze głowy

Blizny na skórze głowy są kłopotliwe, ponieważ  ich miejscach nie rosną włosy, co szczególnie przeszkadza przy krótkiej fryzurze.  Mikropigmentacja skóry głowy jest doskonałym rozwiązaniem służącym kamuflażowi blizn. Niezależnie od tego, czy Twoje blizny powstały w okolicy biorczej na skutek przeszczepu włosów (metoda FUE, metoda strip), czy są skutkiem urazu, można je skutecznie ukryć 🙂

 

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook