Łysienie

Jeśli łysienie spędza Ci sen z powiek i wypróbowałeś/aś już większość dostępnych na rynku specyfików i metod, które obiecują spektakularne efekty jedynie w kolorowych folderach to dobrze trafiłeś/aś. Mikropigmentacja skóry głowy jest jedynym zabiegiem, dzięki któremu uzyskasz natychmiastowe efekty. W trakcie 3 zabiegów mogę zdecydowanie odmienić Twój wygląd niezależenie od typu i stopnia zaawansowania Twojego łysienia. Nie obiecuję, że Twoje włosy odrosną, ponieważ czasami jest to niemożliwe. Mogę natomiast stworzyć realnie wyglądające imitacje mieszków włosowych wyglądające jakby wyrastały z nich świeżo zgolone włosy. Jeśli stopień Twojego łysienia jest znaczny, uzyskasz efekt świeżo ogolonej głowy. W pozostałych przypadkach możesz zachować dotychczasową długość włosów, a efekty mojej pracy będą dla nich tłem, dzięki czemu uzyskasz optyczne zagęszczenie włosów.

Naturalny wygląd

Prawidłowo wykonana mikropigmentacja skóry głowy wygląda tak naturalnie, że bez dotykania skóry większość osób nie jest w stanie powiedzieć gdzie kończy się pigment a zaczynają włosy. Możesz myśleć o tym zabiegu, jak o specjalnym rodzaju kamuflażu. Mam do dyspozycji 40 odcieni pigmentu, więc niezależnie od Twojego koloru włosów jestem w stanie dobrać odpowiedni odcień.

Linia włosów

Kiedy zdecydujesz się na zabieg mikropigmentacji, wspólnie ustalamy jak będzie wyglądała Twoja nowa linia włosów.  Możesz wybrać między wyglądem naturalnym, a modną linią włosów rodem od barbera- tzw . „box hairlinie”. Dla niewtajemniczonych jest to bardziej wyraźna linia włosów z ostrymi krawędziami. Linię włosów możemy kształtować i modyfikować w trakcie dwóch pierwszych zabiegów. Trzeci zabieg poświęcamy na odpowiednie zagęszczenie efektów poprzednich dwóch pigmentacji.

przykład naturalnej linii włosów - przed zabiegiem

Bezpieczeństwo

Zastanawiasz się czy taki zabieg jest bezpieczny? W moim gabinecie zachowuję najwyższe standardy higieny. Pracuje jedynie jednorazowymi igłami produkcji niemieckiej. Wszystkie możliwe materiały są jednorazowe, pozostałe dokładnie dezynfekowane. Dbam również o odpowiednią utylizację odpadów medycznych.

Odczucia w trakcie zabiegu

Większość osób ocenia zabieg jako bezbolesny lub prawie bezbolesny. Wszystko zależy od Twojej indywidualnej wrażliwości. Zdarzyło mi się również, że klient odczuwał przy mikropigmentacji łaskotanie 🙂

mikropigmentacja medyczna

A może przeszczep włosów?

Rozumiem, że nie każdy marzy o fryzurze „na żołnierza”. Wtedy rozwiązaniem jest przeszczep włosów. Zabieg mikropigmentacji doskonale uzupełnia jego efekty. Dzięki mikropigmentacji skóry głowy możesz ukryć blizny, które powstały w okolicach biorczych, niezależnie, czy włosy pobierane były metodą strip czy FUE. Zabieg będzie takie wartościowy jeśli masz zaawansowane łysienie, a z okolicy biorczej można pobrać ograniczoną ilość włosów (graftów). Wtedy za pomocą mikropigmentacji mogę optycznie zagęścić Twoją nową fryzurę. Zabieg można wykonać około 6 miesięcy po przeszczepie włosów.

Trwałość zabiegu

Nasze tempa metabolizmu skórnego są różne. U jednych efekty zabiegu będą się utrzymywać około roku, innych efekty zabiegu będą cieszyć przez kilka lat. Na utrzymywanie się efektów mają wpływ: typ skóry, indywidualne predyspozycje oraz właściwe dbanie o skórę- noszenie nakryć głowy latem czy stosowanie kremów przeciwsłonecznych.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga skomplikowanego przygotowania. Każdą osobę zapraszam najpierw na bezpłatną konsultacje żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli skóra Twojej głowy jest bardzo przesuszona smaruj ją 2 razy dziennie cienką warstwą maści z witaminą A 10 dni przed zabiegiem.

Pielęgnacja po zabiegu

Skoro zdecydowałeś/aś się spędzić ze mną kilka godzin, w trakcie których pigmentowałam Twoją głowę to będzie mi miło, jeśli rzetelnie podejdziesz do zaleceń po zabiegowych. Proces gojenia wymaga czasu, dlatego przez kilka dni po zabiegu nie możesz go zakłócać. W każdym miejscu wprowadzenia pigmentu pojawi się bardzo niewielki strupek, i kiedy będzie się złuszczał, odrobina pigmentu będzie schodziła razem z nim, dlatego kolor będzie rozjaśniał się po wygojeniu. Po zabiegu możesz spodziewać się zwiększonej wrażliwości i zaczerwienienia skóry oraz złuszczania naskórka. Aby uzyskać optymalne efekty nie drap skóry, ponieważ w ten sposób możesz usunąć pigment i zabieg nie przyniesie rezultatów. Nie myj głowy szamponem przez 5 dni po zabiegu. Po trzech dniach możesz spłukać głowę ciepłą wodą. Przez 7 dni po zabiegu unikaj nakładania na włosy i skórę głowy produktów zawierających minoksidyl, kosmetyków na bazie alkoholu oraz kosmetyków do stylizacji włosów. Unikaj również intensywnego pocenia przez 7 dni. Za każdym razem kiedy wychodzisz na słońce używaj odpowiedniej fotoprotekcji lub nakrycia głowy, ponieważ słońce może zmieniać kolor pigmentu.

Zobacz galerię – w trakcie pracy, efekty

Koncepcja Urody

Facebook