Trwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników, m.in. techniki i głębokości na jakiej linergistka umieści pigment, tego jakie pigmenty zostaną użyte do zabiegu, typu skóry i tzw. indywidualnych predyspozycji, stosowanych kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych, opalania skóry….. jak widzisz bardzo wiele aspektów ma wpływ na to jak pigment będzie „zachowywał się” w Twojej skórze.

Co się dzieje z pigmentem w skórze?

Mało kto o tym wie, ale pigmenty do makijażu permanentnego nie składają się z jednego koloru. W przypadku pigmentów do brwi najczęściej miesza się ze sobą kolor czarny, czerwony, żółty, zielony, a w jasnych pigmentach znajdziemy także kolor biały. W pigmentach można stosować zarówno związki organiczne, jak i nieorganiczne. Cząsteczki poszczególnych kolorów mają różne wielkości i w różnym tempie są metabolizowane przez układ odpornościowy naszego organizmu. To dlatego jasne makijaże permanentne mogą po dłuższym czasie odbarwiać się do czerwieni, a ciemne kolory do grafitów i szarości. Przy nieprawidłowej, zbyt głębokiej pigmentacji i zastosowaniu ciemnych pigmentów możemy obserwować odbarwienia nawet do koloru niebieskiego, zielonego czy fioletowego.

Pigment idealny?

Niestety nie istnieje pigment idealny, czyli taki, który po wprowadzeniu do skóry będzie miał doskonały kolor przez wiele lat i nie będzie ulegał odbarwieniom. Natomiast  wykształcona linergistka jest w stanie dobrać kolor pigmentu na tyle dobrze, że ewentualne zmiany koloru nie będą rzucać się w oczy, a na corocznych dopigmentowaniach bez problemu będzie można skorygować lub przyciemnić kolor. Jest to kwestia świadomych pigmentacji.

Jaka jest trwałość makijażu permanentnego brwi?

Brwi jest to obszar, na którym makijaż permanentny będzie miał najmniejszą trwałość. Skóra w tym miejscu zawiera dużo gruczołów łojowych. Im większa będzie produkcja łoju, tym kolor na brwiach będzie utrzymywał się krócej. W przypadku makijażu permanentnego brwi odświeżenie koloru zazwyczaj trzeba wykonać po około 1-1,5 roku. Nie czekaj, aż makijaż zmieni zupełnie kolor lub zniknie, ponieważ wtedy taki zabieg nie jest zaliczany do odświeżenia koloru, tylko ponownej pigmentacji.

Makijaż permanentny czy tatuaż?

Klientki często opowiadają mi o koleżankach, które wykonywały makijaż permanentny kilka lat wcześniej i mimo upływu lat nie traci on intensywności. Tego typu prace są tatuażami. Zazwyczaj mają brzydkie „więzienne” kolory i są bardzo trudne do modyfikacji czy usunięcia.

Prawidłowa pigmentacja

Dzięki prawidłowej pigmentacji masz pewność, że makijaż po czasie zjaśnieje i będzie go można zmodyfikować jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie będziesz mieć również problemu z nadmiernym uszkodzeniem skóry i bliznami. Mogę Cię zapewnić, że zdecydowanie lepiej jest odświeżać kolor makijażu permanentnego raz w roku i cieszyć się pięknymi brwiami, niż mieć wykonaną przerysowaną i zbyt głęboką pigmentację, która będzie trudna do usunięcia.

Brwi permanentne – co trzeba wiedzieć

Makijaż permanentny brwi jest obecnie niezwykle popularnym zabiegiem. Wraz ze wzrostem jego popularności pojawia się na rynku coraz więcej osób wykonujących tego typu usługę. Przed wybraniem osoby, która wykona Ci brwi obejrzyj uważnie galerię prac danego artysty. Na wizycie poproś o zdjęcia wygojonych brwi permanentnych. Linergistka z doświadczeniem bez problemu pokaże jak wyglądają jej prace po miesiącu, a nawet po dłuższym czasie. Pytaj również jakie barwniki są stosowane w danym gabinecie i jak będzie zmieniał się kolor brwi wraz z upływem czasu, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Nie nalegaj również na bardzo ciemne kolory do pigmentacji, szczególnie jeśli masz jasną karnację. Makijaż permanentny ma być makijażem dziennym i upiększającym, a nie przerysowanym lub wieczorowym 😉

 

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook