Makijaż permanentny brwi jest bardzo popularnym zabiegiem. Wraz z rosnącą popularnością zabiegu rośnie również ilość osób wykonujących makijaż permanentny.

Niestety nie wszystkie makijaże są piękne i dodają ich posiadaczką uroku. W moim gabinecie widzę bardzo wiele makijaży wykonanych w sposób nieprawidłowy: starymi, bardzo głębokimi technikami, źle dobranymi pigmentami czy też w dziwnym kształcie.

Zepsuty makijaż permanentny -pierwsza pomoc
Jeśli bezpośrednio po zabiegu jesteś przekonana o tym, że Twój makijaż permanentny wygląda fatalnie- ma dziwny kształt, jest asymetryczny lub jest bardzo ciemny, w ciągu 24 godzin możesz skorzystać z tzw. awaryjnego rozjaśniania. Jest to czas, w którym można wykonać zabieg removerem, czyli preparatem do usuwania/rozjaśniania makijażu permanentnego. Czas po zabiegu jest tutaj kluczowy, wykonanie removera w pierwszej dobie pozwala na usunięcie sporej części pigmentu, bez dużego ryzyka infekcji czy pozostawienia blizn po zabiegu. Jeśli nie zdążysz w tym czasie, pozostaje poczekać do pełnego wygojenia brwi, czyli około 4-6 tygodni i wtedy można wykonywać rozjaśniające zabiegi laserowe bądź remover. Odradzam również stosowanie w trakcie gojenia różnych domowych sposobów, jak przemywanie skóry kwaskiem cytrynowym lub wodą utlenioną. Możesz w ten sposób zakłócić proces gojenia i doprowadzić do powstawania blizn.

Rozjaśnianie makijażu permanentnego
Kiedy masz już wygojony makijaż permanentny i nie jesteś zadowolona z efektów masz dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest wykonanie tzw. coveru, czyli makijażu, który przykryje stary makijaż. Jest to możliwe jeśli poprzedni makijaż permanentny nie jest bardzo nasycony kolorem i ma w miarę normalny kształt. W przeciwnym wypadku pozostaje Ci rozjaśnienie brwi za pomocą zabiegów laserowych lub removera. Jeśli makijaż jest wyjątkowo głęboki i bardzo nasycony często łączy się obie metody. Jeśli po usunięciu makijażu permanentnego zostały blizny (często blizny nie są wynikiem usuwania, a wcześniejszej zbyt głębokiej pigmentacji), warto wykonać zabieg skin needlingu, który poprawi strukturę skóry i zwiększy szansę na lepszą retencję pigmentu (czyli ilości pigmentu, który zostanie po okresie gojenia) przy wykonaniu nowego makijaż permanentnego brwi.

Nie pozwól nakładać na brwi barwników kamuflujących
Jeśli w trakcie zabiegu linergistka proponuje Ci nałożenie kamuflażu (pigmentu w kolorze skóry) w miejscu, gdzie jej się „wyjechało” nie zgadzaj się. Barwniki takie mogą goić się bardzo nieestetycznie i z czasem żółkną, poza tym nie da się ich usunąć za pomocą lasera.

Wybierz mądrze
Przed wyborem swojej linergistki obejrzyj jej prace, jeśli Ci nie odpowiadają to wybierz inną specjalistkę. Jeśli linergistka nie ma portfolio, którym może się pochwalić, to radzę omijać jej gabinet szerokim łukiem. Pamiętaj, że brwi mogą bardzo wpłynąć na Twój wygląd, a efekty zabiegu będziesz nosić na twarzy przez wiele miesięcy.

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook