Makijaż permanentny brwi jest najczęściej wykonywaną usługą z całej mikropigmentacji medycznej.

Zabieg cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ wiele Pań nie ma wystarczająco wyraźnych brwi, a henna nie daje długotrwałych rezultatów. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny brwi nadaje twarzy charakter i odmładza.

Brwi permanentne – od czego zależy cena?

Cena makijażu permanentnego zależy od kilku czynników: doświadczenia osoby wykonującej zabieg (stażu praca, ale także ilości i wartości szkoleń, w których wzięła udział), jakości materiałów na których pracuje (najważniejsze są dobrej jakości pigmenty), ilości materiałów jednorazowych i preparatów zużywanych do zabiegu: środki do dezynfekcji, znieczulenia pierwotne i wtórne, środki gojące i środki do pielęgnacji skóry po zabiegu oraz standardu higieny w gabinecie (wbrew pozorom, nie wszędzie jest on taki sam). Przy wyborze osoby, która wykona Twój makijaż permanentny nie kieruj się jak najniższą ceną, ponieważ efekty tego zabiegu będziesz nosić na twarzy przez dłuższy czas. Przed podjęciem decyzji warto obejrzeć zdjęcia wygojonych prac wykonanych przez linergistkę.

Na jak długo starcza makijaż permanentny brwi?

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny brwi wystarcza na około rok przy skórze normalnej. Posiadaczki skór suchych i dojrzałych mogą cieszyć się pięknymi brwiami nieco dłużej, nawet do dwóch lat. Natomiast u osób, które mają cerę z tendencją do przetłuszczania, a także u osób z chorobami tarczycy pigment może rozjaśniać się nieco szybciej. Warto podkreślić, że makijaż permanentny, który starcza na dłużej zazwyczaj jest wykonany zbyt głęboko i z czasem nie będzie wyglądać atrakcyjnie.

Jeśli chcesz, żeby Twoje brwi dłużej wyglądały pięknie, nie stosuj na ich okolicę zabiegów ani kremów złuszczających, a wychodząc na słońce używaj kremu z filtrem. Pigmenty mogą ulegać rozjaśnieniu pod wpływem słońca.

Warto zadbać o coroczne dopigmentowanie

W moim gabinecie oferuje coroczne dopigmentowania dla moich klientek w atrakcyjnych cenach. Jeśli widzisz, że Twój makijaż się rozjaśnia, nie czekaj, aż zejdzie zupełnie. Zwykle jednorazowe dopigmentowanie przedłuża trwałość makijażu permanentnego o kolejny rok.

Czasami wydaje się, że koszt dobrej jakości makijażu permanentnego jest wysoki. Jednak jest to jednorazowy wydatek, a jego efekty utrzymują się około roku, a brwi permanentne prezentują się przez cały czas atrakcyjnie! W porównaniu z rocznymi wydatkami na fryzjera, stylizację paznokci, czy stylizację rzęs makijaż permanentny nie jest aż tak drogi 😉

Dodaj komentarz

Koncepcja Urody

Facebook